BLOG

Poznaj nasze szkolenia

Szkolenia

Podologia to w ostatnim czasie najszybciej rozwijająca się dziedzina medycyny. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż w zakresie podologii wykonuje się wiele różnorodnych zabiegów, zaczynając od profilaktyki, na leczeniu poważnych schorzeń i dolegliwości kończąc.W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na fachową opiekę podologiczną oraz rozwój jaki towarzyszy tej dziedzinie, powstały szkolenia PodoEdukacja.

Tematyka szkoleń została podzielona na pięć zagadnień, z których każde jest rozłożone na szczegółowe tematy. Wszystkie szkolenia prowadzone są przez praktykujące w tej dziedzinie specjalistki.

1. Wdrożenie do pracy.

Podczas tego szkolenia przedstawiamy jak należy przygotować się do pracy podologicznej. Zapoznajemy kursantów z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Omawiamy także przypadki jakie najczęściej spotykamy w naszej praktyce zawodowej. Przekazujemy zasady prawidłowej diagnozy oraz wykonania zabiegu.

2. Techniki pracy.

W tym zagadnieniu zawarliśmy tematy, które opisują poszczególne prace jakie wykonuje specjalista podolog. Omawiamy prawidłowe prowadzenia wywiadu oraz pracę z kartą pacjenta. Pokazujemy zabiegi kosmetyczne, w których zajmujemy się paznokciami i problemami ze skórą stóp. Mówimy też o wykorzystywanych w czynnościach podologicznych narzędziach oraz środkach używanych w trakcie i po zabiegach.

3. Odciski i brodawki.

Omawiamy tu konkretne przypadki, a także nowoczesne metody ich leczenia. Pokazujemy jak prawidłowo zdiagnozować poszczególne dolegliwości oraz jak pracować narzędziami w trakcie ich usuwania. Opisujemy środki potrzebne w trakcie zabiegu oraz podologiczne odciążenia.

4. Klamra Frasera.

Szkolenie to poświęcone jest wrastającym i wkręcającym się paznokciom. W leczeniu tych dolegliwości wykorzystujemy tamponadę oraz klamrę Frasera. Podczas szkolenia pokazujemy jak prawidłowo postępuje się w różnych problemach z paznokciami z wykorzystaniem tych nowoczesnych sposobów.

5. Stopa cukrzycowa

W trakcie szkolenia dogłębnie omawiany jest temat pracy z chorym na cukrzycę. Przedstawiamy testy diagnostyczne, które prawidłowo wskażą nam właściwe postępowanie, badaniem czucia powierzchniowego i głębokiego. Zapoznajemy również kursantów z profilaktyką cukrzycy oraz postępowaniem w przypadku zranienia chorej na cukrzycę osoby.

Nasze szkolenia są opracowywane na podstawie innowacyjnych metod , które wykorzystujemy na co dzień w swojej praktyce podologicznej.
Podczas naszych szkoleń wszystkie stosowane materiały, narzędzia i sprzęt są najwyższej jakości. Z wielką uwagą wybieramy produkty do pracy, jeden z naszych wyborów padł na Kerpro – narzędzia podologiczne
 

ZOBACZ DOSTĘPNE SZKOLENIA

Komentarze

komentarzy